GRUPA EMPOL to jedno z wiodących i najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w branży przetwarzania odpadów, dystrybucji energii elektrycznej oraz ciepła. Firma posiada 30 letnie doświadczenie poparte zadowoleniem ponad miliona klientów. 


EMPOL ENERGIA od 2015 roku aktywnie uczestniczy w rynku obrotu i dystrybucji energii elektrycznej oraz ciepła sieciowego na terenie GORLIC (woj. małopolskie). Pełni również

funkcję lokalnego operatora systemu dystrybucyjnego. 


Celem GRUPY EMPOL jest aktywne uczestnictwo w transformacji elektroenergetycznej kraju. Inwestowanie w farmy fotowoltaiczne powyżej 1MW mocy oraz podjęcie się kluczowej z perspektywy rozwoju grupy kapitałowej oraz regionu ziemi gorlickiej – inwestycji w EKOLOGICZNY ZAKŁAD TERMICZNEGO PRZETWARZANIA  ODPADÓW wpłynie na obniżenie emisji CO2 w regionie, stając się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej ekonomicznych źródeł wytwarzania ciepła i energii w Polsce. Wszystko dzięki zastosowaniu najnowszych technologii.


Z sukcesem wdrażamy nowoczesne technologie, a wśród nich: systemy ładowania samochodów elektrycznych, rozwiązania z dziedziny energetyki solarnej oraz systemy do zarządzania energią w domu.

Obecnie działalność firmy skupia się wokół obszarów:

Energia elektryczna:
Działalność koncesjonowana polegającej na dystrybucji energii elektrycznej prowadzona jest na potrzeby Odbiorców zlokalizowanych na terenie miasta Gorlice, sieciami o średnim i niskim napięciu, które stanowią własność spółki.

Działalność koncesjonowana polegająca na obrocie energią elektryczną prowadzona jest na potrzeby Odbiorców zlokalizowanych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
Obszar terytorialny usług dodatkowych, których zakres został doprecyzowany w zakładce ENERGIA ELEKTRYCZNA – USŁUGI, świadczonych przez
Spółkę obejmuje powiat gorlicki i nowosądecki.

Energia cieplna:
Działalność gospodarcza polegająca na obrocie ciepłem wykonywana jest przez spółkę na potrzeby odbiorców zlokalizowanych na terenie obszaru miasta Gorlice przyłączonych do sieci , która jest jej własnością.
Działalność gospodarcza polegająca na przesyłaniu i dystrybucji ciepła wykonywana jest przez spółkę jedną własną siecią, zlokalizowaną na terenie miasta Gorlice, w której nośnikiem ciepła jest woda o temperaturze do 135°C w rurociągu zasilającym i do 70°C w rurociągu powrotnym.